Jurij Borzakovskiy: biografija, fotografije i zanimljivosti

Najviši položaj u ženskoj srednjoj udaljenost trkača čvrsto zauzimaju iz Kenije, Etiopije, Sjevernoj Africi. Rijetko bilo koja europska je u stanju spojiti vruće da deset najboljih trkača na svijetu. Značajniji uspjesi sportaša Jurij Borzakovsky, prvak Europe, pobjednik na Olimpijskim igrama, a brojne nagrade pobjednik svjetskog prvenstva. Ali ne za neke nagradne navijača poštovati sportaš: svaka utrka sa svojim sudjelovanjem postao pravi triler, u kojem je konačno rješenje uvijek kasni u posljednjoj sekundi.

Master obrada špricati

Priprost pristaše vjeruju u disciplinama cross-country sve ovisi isključivo o fizičkom stanju sportaš, te da bilo koje rase - to je samo natjecanje za brzinu. Međutim, natjecanje u ženskoj srednjoj udaljenosti zauzima važno mjesto je taktička bitka između sportaša. U tom smislu, prošlost majstor i danas veliki majstor atletike bio je Jurij Borzakovskiy.

Sportaš, nakon uspješno izvoditi na dugi sprint, imao veliku eksplozivnu brzinu.

Bez želje da se uključe u borbu ljepljive u glavnoj skupini suparnika na daljinu, rodom iz Moskve radije tiho trčanje 500m iza svega, a onda, razbijanje zadnji red, uključeni odlična brzinu i puca naprijed iza obeshrabreni konkurenata.

Tako Jurij Borzakovskiy napravio sjajnu pobjedu na Olimpijskim igrama 2004. u Ateni i samo je osvojio sve nagrade. Zajedno sa svojim mentorom, pažljivo proučili mogućnosti svojih budućih protivnika, i vrlo precizno odrediti tempo svog vožnji na daljinu i trenutak definira za posljednji špricati.

Od nogometa u sportaša

Jurij Borzakovskiy rođen je u Moskvi 1981. godine u gradiću Kratovo. Njegovi roditelji - obični ljudi. Moja majka je radila kao domar, a njegov otac okrenuo volan na kamiona za odvoz smeća. Jura je dobio ime po Gagarin, budući da je rođen u svemirska dan.

Aktivno energičan mladić nije mogao mirno sjediti, volio je igrati nogomet i stalno izgubljen u dvorištu. U atletici Yuriy Borzakovskiy, čija biografija je moglo biti drugačije, dođe oko gotovo slučajno. Dolaskom na stadionu, vidio skupinu dječaka koji je igrao nogomet i pridružio im se za njih tvrtka pridružio u odjeljku. Vježba Jurij sudjelovali sa zadovoljstvom, on je napredovala nevjerojatnom brzinom u dvanaest godina i zaradio nadimak „kenijski”.

Usput, kenijski trkači bili djetinjstva idoli dječak, divio svoje nevjerojatne fizičke karakteristike i znao napamet kako bi postigli najbolje sportaše.

se Ključna

Fantastična stas dopušteno Yury okuša u prilično širokom rasponu disciplina cross-country. Priroda savršeno dobrog srca za opskrbu kisikom tijelo, pruža izdržljivost. Savršeno trkač je razvijen i fizički: gotovo 50% od težine noge bile čiste mišićne.

Zbog odlične brzine, on je vodio dobro u dugoj sprinta, pa čak i natjecala se u ženskim 200 metara. Ipak, prolazi kroz razne opcije, Jurij Borzakovskiy zaustavio na srednjim rasponima. Brzina izdržljivost u kombinaciji s izvrsnom završni trzaj mu omogućiti najbolje manifestirati u 800, 1000, 1500 m.

Junior iskorištava

To je na udaljenosti od 800 m Yuriy Borzakovskiy osvojio svoju prvu veliku međunarodnu nagradu. Pomogao mu je u izvornim zidova. Na svjetskim igrama mladih održane u Moskvi 1998. godine, osvojio je zlatnu medalju na udaljenosti od 800 m, i to dodaje još i srebrnu medalju u 1500 m.

Na domaćoj sceni, Jurij Borzakovskiy je također bio nezaustavljiv. On je postao državni prvak među juniorima na 1500m udaljenosti i osvojio juniorski turnir, nakon što je sudjelovao u utrci na 400 metara.

Ipak, bilo je jasno da je najizgledniji izgledi on je otvoren za vosmisotmetrovke.

Rise od zvijezda sportaša

Zenit stayers, odnosno stručnjaci u ženskoj srednjoj udaljenosti, dolazi s godinama, kao vještini Veliki majstor atletike dobiti s iskustvom. Međutim, Yuriy Borzakovskiy, sportaš s izvanrednim stas i izvanrednu intelekta, započeo osvajanje rano. U dobi od 18 godina, osvojio je odrasla prvenstvo u Rusiji, a zatim u istoj godini osvojio je Europsko juniorsko prvenstvo.

Godinu dana kasnije, Jurij Borzakovskiy otišao na ozbiljnoj međunarodnoj razini, osvojivši zlato na Europskom dvoranskom prvenstvu. Ažuriranje je njegov osobni rekord u ljeto, on pouzdano osvojio putovanje na svojim prvim Olimpijskim igrama, koji je 2000. godine održan u Sydneyu.

U tim godinama, činilo se da je hegemonija afričkih sportaša u ženskom daljinu zauvijek uspostavljena. Od dana legendarnih Kuts i Bolotnikov europskih stayers praktički nije imala uspjeha na ozbiljnoj razini. Međutim, Jurij Borzakovskiy postupno postala pravi zvijezda kontinenta u atletici. Nakon jučerašnjeg junior u dobi od 19 godina bio u mogućnosti da biste dobili u finalu Olimpijskih igara u Sydneyu, natječu pod jednakim uvjetima s najboljima, govori o njemu kao mogući dobitnik sljedećih igara u Ateni.

Glavni pobjeda u karijeri

Prethodno olimpijske sezone Jurij Borzakovskiy stalno dobivanjem zamah i osvojio u glavnim turnirima. Godine 2003. debitirao je u prvenstvu svijeta, gdje je ostao na korak od zlata. Važno je napomenuti da su mnogi stručnjaci kažu nije to afrički je osvojio trkač i da zaslužuje Borzakovskiy izgubio zlato.

Na Olimpijskim igrama u Ateni, već se smatra jednim od glavnih kandidata za pobjedu, unatoč prisutnosti takvih divova kao Wilson Kipketer, Mbulaeni Mulaudzi.

Trčanje finalu na 800 metara je postao jedan od najspektakularnijih TV pokrivenost u Ateni igre. Jurij Borzakovskiy izabrali omiljene taktike i većina udaljenosti zadržao iza njegovih glavnih konkurenata. Međutim, u nekom trenutku, činilo se da je sportaš prekasno donijeti konačnu provala. 50 metara prije cilja je bio beznadno iza svojih konkurenata, ali Yuri trk poput vjetra, i samo pola metra ispred cilja na poznatom suparnika.

život nakon olimpijskog pobjede

Nakon što je osvojio na Olimpijskim igrama u Ateni, Yuriy Borzakovskiy čvrsto ukorijenjene u elitnom atletici i dobio zaista star status. Međutim, marljiv sportaš ne usporiti tempo i dalje naporno radili na treningu za postizanje novih pobjeda. U 2005, on je postao drugi u svjetskom prvenstvu, uzeo brončanu medalju, iza suparnika u sporom taktičke posljednje dvije godine.

Nekoliko mjeseci prije Olimpijskim igrama u Pekingu u 2008. godini, Jurij Borzakovskiy (trčanje, 800 m) pokazala svoju drugu rezultat u jednom od trgovačkih turnira. Bio je u velikoj formi, te je smatra jednim od kandidata za pobjedu, ali u glavnom gradu čeka svog neuspjeha u Kini. Uz poteškoće razbijanje kvalifikacije u polu utrci Jurij je pokazao samo treći rezultat, a ne čak i prošao u finale.

On je sam objasnio svoj poraz neuspješne aklimatizaciju i pogrešne procjene u sklopu priprema za Olimpijske igre.

Nakon neuspjeha u Kini Yuriy Borzakovskiy obavlja nekoliko godina na najvišoj razini. U 2011, on je uspio uzeti brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu, unatoč činjenici da je u to vrijeme uzgaja generacije talentiranih sportaša i gladni za pobjedu.

Aktivna karijera izvanredan sportaš završio u 2014, ali nije rekao zbogom sportu, prolazi kroz godinu u treniranju.

Yuri Borzakovskiy i obitelj

Sa suprugom, Irina, olimpijska pobjednica iz Atene sastali u vrtiću. Met petnaest godina kasnije, odlučili su da se ne razlikuju, i to u prilično ranoj dobi bili u braku. Usput, njegova zaručnica i ranije sudjelovali u atletici.

Od tada, imali su dva sina, od kojih je također uključena u atletici, a najstarija je već osvojio na turnirima mladih.