Slika klizačica Julija Lipnickaja: biografija, osobni život, sportska karijera

Julija Lipnickaja - poznati lik klizačica iz Rusije, na službi u pojedinačno. U svojoj kratkoj karijeri već je osvojio mnoge teške naslove i nagrade. Popularnost je stekao 2014. godine nakon pobjede na ekipnom natjecanju na Olimpijskim igrama u Sočiju. Članak je kratak životopis sportaša.

Childhood

Lipnitskaya Julia je rođen u Ekaterinburg u 1998. Četiri godine - to je dob u kojoj je djevojka saznala što u umjetničkom klizanju. Julija Lipnickaja došao sa svojim roditeljima u lokalnoj školi „Lokomotiva” i ostao tamo raditi. Marina i Elena Wojciechowska Levkovets postao njen prvi treneri. Oni su doprinijeli punu objavu Lipnitskaya potencijala.

Mama Julia - Daniela L. - nisu ni znali o prisutnosti svoje kćeri sklonosti u umjetničkom klizanju. Nije se namjeravao to učiniti iz profesionalni sportaš. Žena je htio samo da se Juliusa s nešto zabavno i nagrađivanje, kao i ojačati svoje zdravlje.

Lipnitsky Ubrzo se obitelj preselila u Moskvu. To je zbog činjenice da su treneri vidio djevojka puno potencijala. Po dolasku u glavni grad Julija identificirati SDYUSSHOR broj 37. Budućnost šampion dobio u grupi na Eteri Tutberidze specijalizirana u izradi pojedinačno.

Polazna karijeru

Slika klizačica Julija Lipnickaja genetski obdaren dobrom potezu i nevjerojatnom fleksibilnošću. Ove osobine pomogao djevojci da ovladaju najsloženijih elemenata koji su imali sportaši i odrasli uče i brusiti tijekom godina. No, Julia je već kraj 2009. godine savršeno ispunjava sve troskok. U isto vrijeme, djevojka je sudjelovala u prvenstvu Rusije i ušao u top pet pobjednika. Sljedeće sezone Lipnitskaya već djelovao kao odraslog sportaša. I sasvim uspješno: Julia uspjeli uzeti četvrto mjesto.

U 2011-2012, klizač otišao u Poljsku za Grand Prix i tamo osvojila prvo mjesto. Tada je djevojka osvojiti samo nagrade. U Italiji, sportaš uzeo zlato ponovno. Zatim je slijedio pobjedu u Kanadi, gdje je djelovao dostojanstveno, a daleko ispred glavnih konkurenata. Uskoro klizačica Julija Lipnickaja otišao na prvenstvo Rusije s ciljem da se nagrade. I to se dogodilo - ona je osvojila srebro. I nakon sportaš uzeo zlato na Svjetskom juniorskom prvenstvu. I Lipnitskaya uspio zaobići jasan favorit turnira.

Priprava Olimpijade

Julia počeo pripremati unaprijed za najprestižniju natjecanja u svijetu. Paralelno s tim, nastupala na turnirima. Na primjer, u 2012-2013, ona je pokazala u Finskoj, osim umjetničkom klizanju. Julija Lipnickaja također osvojio u Francuskoj i Kini, ali u kategoriji odraslih.

Pobjeda u Parizu okrenuli sportaša dvostruku korist: ne samo da je dobio najvišu razinu, ali i osvojio zlato. No, na žalost, u završnoj VN djevojke ne govori. Mladi klizač nije ozlijeđen. Zbog toga, morala je propustiti ne samo finale, ali prvenstvo Rusije u 2013. Tek na samom kraju sezone sportaš je bio u mogućnosti doći do pete linije Češkoj. Bio je to njezin prvi nastup nakon ozljede. A onda je u potpunosti obnovljena i zauzeo samo nagrade.

Novi pobjeda

Svjetsko prvenstvo održano je za nju dobro. U Milanu, Julia je osvojio srebro. Naravno, nakon ozljede sportaša je trebalo neko vrijeme za rehabilitaciju. Ali djevojka se oporavio prilično brzo i otišao u pobjednik olimpijskog sezone.

European prvenstvo 2014.

Na ovim natjecanjima klizačica Julija Lipnickaja osvojio zlatnu medalju. I sportaš ispred glavnih konkurenata na mnogim mjestima. Njegov program je savršeno klizala, a njezina pobjeda je zaslužena. Važno je napomenuti da u ovom prvenstvu sa Lipnitskaya natjecao sportaša koji su mnogo puta veći od iskustva Julia. Bila je tu i najmlađi klizač. Jedan od razloga Lipnitskaya pobjede na Europskom prvenstvu bio je potporu svoje majke. Daniel L. kćer prati sve natječaje. Oni su zajedno i kad je Julia pobjeda, a kad je pao. U svom intervjuu za sportaša rekao mnogo puta da je njegova majka je za nju najvažnija osoba.

Soči Olympics

Činjenica da je junakinja ovog članka Buda predstavlja tu Rusiju je široko predviđa odluku u umjetničkom klizanju Federacije. Ona je postigla takve rezultate da mnogi sportaši mogu samo sanjati. Julia je bila glavna nada našeg tima u umjetničkom klizanju.

6. veljače 2014 natjecanje timova počela je u Sočiju. Oba programa su klizala Julija Lipnickaja je savršeno. Među kolegama u reprezentaciji, ona je donijela najveći broj poena, što u konačnici pomoglo Rusima da postanu olimpijski prvaci. A za obavljanje najsloženijih elemenata Julia dobila maksimalan dodatak. Dakle, junakinja ovog članka je postao najmlađi olimpijski prvak države. No, u ovom natjecanju za djevojke ne ponestane. Ispred je bio nastup u umjetničkom klizanju. A sportaš je u potpunosti usmjerena na njih.

20. veljače 2014 odlučujući, zadnja klizanje. Julija Lipnickaja izvodi pod soundtrack legendarnog slika „Schindlerova lista”. Skakanje djevojke su savršeni, a rotacija - jedinstven. No, za nekoliko trenutaka prije nego što je konačna sportaš pao. Tako je završio za OI Sočiju 2014. godine. Julija Lipnickaja pobijedio na kraju samo petinu zbroja dvaju programa. Ali OI pouzdano osvojio Adelina Sotnikova. Ona je postala prva žena u povijesti Nacionalnog ženskog skijanja (jedan program), osvojio je zlatnu medalju za zemlju.

Unatoč porazu, Julia dosegao nevjerojatan uspjeh za svoju dob. Svi fanovi i ljubitelji umjetničkom klizanju su čvrsto uvjereni da je mladi sportaš čeka pred više od jedne Olimpijade. I neka ovaj put je došla u pojedinačnom prvenstvu na postolju. No, 2018. godine ona će imati novu priliku za osvajanje zlata za zemlju.

Nakon OI

Poraz još motiviranog Julia. Znala je da joj je glavna pobjeda naprijed. Dakle, ona je nastavila trening u sklopu priprema za VN Kine. Tu Lipnitskaya Julia, čija biografija je poznat svim ljubiteljima umjetničkom klizanju, postao je lider nakon predstavljanja svog kratkog programa. No, sljedeći dan je nesretan pad, zbog čega djevojka nije mogla biti bilo koja izvedba. Ipak, to je bio utvrđeni iznos bodova u drugom mjestu.

Možda je razlog za uvrede poraza u Rusiji i Barcelone postao je akumulirani umor. Kod kuće na kraju bilo kojeg programa je dobio samo peto mjesto. Dakle, Julia automatski ne odabrana u momčadi za putovanje na Europsko prvenstvo.

svijetle i tamne pruge

Nova sezona na početku Lipnitskaya finlyadskom Trophy. Tu sportaš je bio u mogućnosti da se na drugom mjestu. Dva tjedna kasnije, Julia došla na šestom retku Grand Prix „Skate America”. sreća i okrenula od natjecatelja i nacionalnog prvenstva: to je bio samo u sredini tablice. U reprezentaciju Rusije Lipnitskaya je uključen kao pričuvni sportaša.

Samo u ožujku 2015. sreća ponovno nasmiješila klizač. Na Tirolu kupa u Innsbrucku Australian Julia uzeo zlato. Ali onda opet počelo tamnu prugu. Rossiyanka neuspješno nastupila na Spomen Nepela u Bratislavi. Prema rezultatima natjecanja, osvojila je drugo mjesto.

U listopadu, postalo je poznato da je junakinja ovog članka neće sudjelovati u Grand Prix u Chicagu. Neki kritičari širiti glasine da je Julija Lipnickaja pati od anoreksije. Stoga se ne može natjecati. Ali to nije istina. U stvari, sportaši pogoršalo stare ozljede leđa.

U studenom klizačica odlučili promijeniti trenera. Sada, umjesto da Eteri Tutberidze Julia počeo aktivno pripremati Alexei Urmanov. Sva nastava se održava u Sočiju. Što god izmjenični svijetle i tamne pruge u životu Lipnitskaya, ovaj klizač je nesumnjivo sjajan budućnost. To sigurno i ruski i stranih ljubitelja Julia. Ne prije tako dugo o sposobnostima sportaša napisao sam list „The Guardian”. Publikacija pod nazivom joj zvijezda u usponu i izuzetno talentirani skejter, koji će uskoro zasjeniti čak i slavan Evgenij Plushenko.