Ruski biatlon Yana Romanova: biografija i karijeru u sportu

Yana Romanova - poznati ruski biatlonac, višegodišnji pobjednik Olimpijskih igara, svjetskih i europskih prvenstava. Nakon završetka njegove sportske karijere uzeo je treniranje i političke aktivnosti.

Pozadina

Yana Romanova S. je rođena u svibnju 1983. godine u gradu Kurgan. Kad je prvi put vidio na skijanje natjecanja, utvrđeno je da postane profesionalni sportaš. Vrlo rado bi dobili lijepe Yana plastične skije. Provedba tog sna nije mogao spriječiti ni njezinu majku, koja se bojala da zbog čestih treninga Yana će imati problema s akademskim performanse.

Još od djetinjstva Romanov etablirala kao vrlo odgovoran sportaš. Ona nikad nije bez dobrog razloga nije propustio trening, jasno pratiti sve upute trenera.

Prvi korak u biatlonu

U biatlonu Yana Romanova došao na 15 godina. Počela je trenirao s trenerom Valery Samsonovich Kondakov. Dvije godine kasnije, na regionalnim natjecanjima, mladi sportaš primjetio trener Anisimov Vladimir Semenovich, koji je uzeo Romanov njegovoj Omsk.

Ovdje Ivan kombinaciji proces treninga sa studija na lokalnom sveučilištu, gdje je studirala na sportskom instruktora. Intenzivni tečajevi nisu uzalud - djevojka vrlo brzo došao prve uspjehe u biatlonu stazi.

nižih razina postignuća

2002 donio Yana Romanova prve uspjehe i slavu. Ona je odmah briznula u gornjem trideset najboljih juniora svijeta. Već iduće godine, ruski biatlonac je uspio osvojiti Svjetsko prvenstvo srebrne medalje u sprintu i potjere.

U releja Yana Romanova po prvi put u svojoj karijeri, bio je dobitnik međunarodnih natjecanja. Nakon tih pobjeda mladi biatlonac je bio pozvan na glavni ruski reprezentacije.

Stručna karijeru

Nakon Romanov u 2009. godini u potrazi osvojio je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu s ljetnom biatlonu, a potom dobio istu nagradu za Univerzijade baklja, ona je počela nastupati na Svjetskom kupu.

Debi Yana Romanova održan je u 6. stupnju u talijanskom Anterselva. U sprintu, ruski je postao trinaesti, au potrazi - dvadeset i šesto mjesto. No, najbolji rezultat bio je sedmo mjesto u pojedinačnoj utrci na Svjetskom prvenstvu u Östersund.

U sezoni 2008/09 Iana Romanova nije uspio udovoljiti svojim fanovima bolje rezultate u Svjetskom kupu. No, to još uvijek pokazala se: na Europskom prvenstvu u Ufa biatlonu Prvi je bio drugi u sprintu, a onda treći - u potrazi za utrku.

Olimpijski sezona počela jako dobro za Romanov. U drugoj fazi u austrijskom Hochfilzen ona i Sleptsova i Zajceva Boulygina osvojio štafeta. Tada je bilo četvrto mjesto u „prostitutke” u slovenskom Pokljuka, a nakon njega na drugom mjestu u štafeti u Ruhpolding, Njemačka.

Zahvaljujući dobrim rezultatima, Romanov je postao dio olimpijskog tima. No, u Vancouveru, on je jednom došao na stazi: u pojedinačnoj utrci, ona je završila samo šesti u prvih deset.

Unatoč katastrofalnog nastupa na Olimpijskim igrama, Ian je uspio završiti sezonu po prvi put osvojiti Svjetsko prvenstvo. To se dogodilo u Hanti-Mansijsk u sprint utrci.

Slijedeće tri sezone Yana Romanova nije mogao doći na postolje u Svjetskom kupu. Najbolji rezultat je bio jedanaesti u potrazi utrci u Lahti, Finska.

U 2013, Romanov započeti ozbiljnu obuku za Olimpijske igre u Sočiju. Sudjelovala je u gotovo svim fazama, redovito dobivaju bodove, a Anterselva Sprint peto mjesto. Na Olimpijskim igrama Iana Romanova je bio prvi devetnaestog u sprintu, a zatim - dvadeset i treće u potrazi za utrku. Nakon toga je došlo do kvara u „prostitutke” - biatlonac završio tek u pedesetim godinama. Unatoč tome, treneri pouzdana Romanova u štafete i bez greške. Zajedno s Zajceva Shumilova i Viluhinoy Yana osvojio je srebrnu medalju.

Nakon Olimpijade u Sočiju biatlonu održava još jedne sezone. Na Svjetskom kupu redovito dobiva ispitne bodove, au eksperimentalnoj mješoviti releja u Češkoj Novog Mesta ostvarila je uvjerljivu pobjedu. Osim toga, ona je osvojila broncu na Svjetskom kupu među vojskom u Boden.

U svibnju 2015. Yana Romanova odlučio završiti svoju profesionalnu karijeru.

Vnesportivnaya aktivnost

Nakon isključenja iz biatlonu staza Ian nije rekao zbogom sportu. Uzela položaj sportaš-instruktora športske obuke timova Centra.

Osim toga, Ian S. Romanov je odlučio okušati u politici. U 2016. je registriran kao član preliminarnog glasovanja o definiciji kandidat stranke „Ujedinjeni Rusija” na izborima na državnoj Dumi. Nažalost, srebrna na Olimpijskim igrama u Sočiju, a ovdje je drugi s više od 18% glasova.