Riccardo Daniel: a Priča o uspjehu

Za ljubitelje Formule 1 australski vozač broj 1 i dio nacionalnog heroja sigurno za dugo vremena će biti Mark Webber. Iako je Mark na kraju nije uspio osvojiti barem jedan naslov prvaka, on je zavidnu stabilnost zadovoljan svojim fanovima dobivanje na postolju, a ponekad i osvojio Grand Prix.

Još jedan australski pilot F1 - Daniel Ricciardo - još ne mogu pohvaliti toliko nagrada kao njegov slavni sunarodnjak, ali njegov trkaći karijeru u punom jeku, što znači da je u potpunosti ovisi o stavu vozača. Ironično, to je zamijenio Daniel Mark Webber u momčadi Red Bull, kada je potonji je odlučio da se uključe u profesionalnom sportu.

na izvedbene amaterskoj razini

Prva utrka automobila, što je sjedio za volanom Riccardo Daniel, postao je redoviti kartica. Već devet godina dječak vozio u krug sa svojim vršnjacima, a onda je shvatio da je high-speed staza - to je njegov poziv.

Sa šesnaest godina, Daniel je sudjelovao u lokalnoj Formule prvenstva Ford, ali niti u jednom od tri utrke nisu u mogućnosti da zaradite bodove. Unatoč tome, australski je osvojio pravo govoriti u azijskoj Formuli BMW prvenstva, u kojem je postigao svoj prvi pobjedu u moto sportu. Ukupno za prvenstvo, Daniel Ricciardo zaradio 231 bodova, a za treće mjesto među svim vozačima. Još dvije sezone proveo u australskom Formuli Renault, gdje je branio RP Motorsport tim bojama. Usput, u ovoj seriji utrka neposredno uz Riccardo upravljao još buduća članica F1 - Finn Valtteri Bottas.

Formula 3

U 2008. godini, Riccardo Daniel Carlin Motorsport tim je poziv i preselio se u britanskoj Formuli 3. Australski prilično uspješno debitirao u krug u Nürnbergu, osvojio je konačno u šestom mjestu. Zatim slijedi niz konačnog postolju, čime je pilot Carlin osvojio prvenstvo s prednošću od 89 bodova u odnosu na najbližeg suparnika. Od dana nastupa u prvenstvu drugog Australca, David Brebema, Riccardo Daniel je postao prvi predstavnik Zelenog kontinenta, koji je osvojio titulu.

Formule 1

Glavni utrka prvenstva, Daniel pozvao Christian Horner - Red Bull Racing Team gazda. Riccardo početku s drugim debitanta služio kao probnih pilota, ali nakon uspješnog nastupa australskog vozača u djeteta Toro Rosso, on je ponudio stalni mjesto kao pilot RBR, zamjenjujući tim njegov sunarodnjak Mark Webber. Važno je napomenuti da nakon ove rekonstrukcije među najvišim vozača u F1 je postala samo Daniel Ricciardo. Australski Visina - 180 cm.

Star №1 u momčadi u to vrijeme, naravno, bio je njemački vozač Sebastian Vettel, no australski debi bi se moglo nazvati uspješnim. Odmah je postao drugi na kući Grand Prix, unatoč nesavršenim tehnički automobil uzorka 2014 godine. Općenito, Ricardo proveo uvjerljivo debi sezonu u RBR, zabio je tri pobjede i sedam puta na postolju. Kao rezultat - treće mjesto u prvenstvu i puno pozitivnih mišljenja iz uglednog avtoizdany. U prvenstvu 2015. australskog vozača pojavio s novim suigračem (ruski Daniil Kvyat) i kao dio prolazi kroz teška vremena Red Bull uzeo osmo konačnu mjesto. Godinu dana kasnije, u 2016 prvenstvu, australski je mogao ponoviti svoj najbolji uspjeh, i uzeti treće mjesto u sezoni. Važno je napomenuti da u ovom prvenstvu Ricardo samo jednom iznad glave podigao pobjednika kupa Grand Prix.